TR EN RU

ÇEVRE VE İSG

 

MİM, ofislerinde, şantiyelerinde ve ilgili tesislerinde çalışan tüm personelini ve iş ortaklarını korumak için, kapsamlı Çevre, Güvenlik, Sağlık ve Kalite (Entegre Yönetim Sistemi) politikası uygular. Bu politika, iş nedeniyle doğabilecek her türlü kirlilik, tehlike ve kazaya karşı koruma içerir. Entegre Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevresel Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Mesleki Sağlık ve Güvenlik Yönetim Sistemi standartlarına dayanır.

ISO 9001:2008 Sertifikası
ISO 14001:2009 Sertifikası
OHSAS 18001:2007 Sertifikası

Güvenlik bilincini artırma, daha güvenli çalışma uygulamalarını öğretme ve çevresel bağlılığı artırma adına MİM'in daima kapsamlı bir EYS eğitim programı vardır. MİM Organizasyon El Kitabında, kuruluş içerisindeki bireylerin tüm rolleri ve sorumluluklarını tanımlanmıştır.

İzleme ve Ölçme, EYS performansını korumak ve geliştirmek için önemlidir. MİM'de, herhangibir hata, kaza, olay, hastalık veya çevresel sızıntı gerçekleşmesi durumunda kayıtları tutulur ve standartlara uygunluk derecesi izlenerek istatistik veriler tutulur.

Denetleme ve gözden geçirme ve riskleri geçmiş deneyimlerden öğrenilmiş derslerle yönetmek, EYS düzeltici faaliyetleri üzerinde hatır sayılır gelişmeler sağlar. Dahili ve harici denetimler sürekli olarak gerçekleştirilir.

MİM'de çevre, güvenlik ve sağlık en yüksek önceliktir. MİM, her projede, kurumsal kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak ÇGS ve İSG’nin korunması ile ilgili, dünya standartlarında performansa ulaşmanın önemini bilir ve kabul eder. Tüm personel bütün EYS programlarına aktif olarak katılmaları yönünde teşvik edilir ve  başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları tüm eğitim ve gelişmeyi temin amacıyla çaba sarf edilir.

 

Çevre ve İSG Kitapçığı